Mayer (ANO): Budeme řešit personální otázky radnice

Po rezignaci náměstka primátorky Jaromíra Kaliny se chystá mimořádné zastupitelstvo města. Opozice usilovně pracuje na finální žádosti o svolání mimořádného zastupitelstva ještě v červenci.

Daniel Mayer (ANO)

„Myslím, že budeme mít dvacet hlasů. Budeme řešit personální otázky současné radnice,“ naznačil opoziční zastupitel Daniel Mayer (ANO).

Jihlavské zastupitelstvo má sedmatřicet členů, většina je devatenáct hlasů. Současná koalice pod vedením primátorky Karolíny Koubové (Fórum) s ODS, Žijeme Jihlavou! a KDU-ČSL disponuje většinou dvaceti hlasů.

Na konci června rezignoval náměstek primátorky Jaromír Kalina (KDU-ČSL) po té, kdy radní města ukončili smlouvu o právním zastoupení s advokátní kanceláří Ondruš. Rezignační dopis náměstka přímo zde. Do právních služeb města nastoupil právník, který v dobách „knížete z Hluboké“ zastupoval firmu z Panamy při nepřátelském převzetí českých firem (více zde). Primátorka Karolína Koubová nechtěla sdělit, kdo vlastně přivedl nového právníka města (více zde).

Zastupitelé KDU-ČSL rokují o dalším setrvání v koalici po té, kdy nebyl s nimi projednán návrh na změnu právního zastoupení města. Schůze lidovců začala už o víkendu, kdy jednání městského výboru navštívila primátorka Karolína Koubová (Fórum) a její první náměstek Petr Laštovička (ODS). Schůze zastupitelů KDU-ČSL byla přerušena, aby vychladly emoce. Usnesení městské organizace KDU-ČSL najdete přímo zde.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna