M-Kovo: Podnikatele z Rantířova šikanují anonymní stížnosti

Sotva veřejně oznámil podnikatel Tomáš Mičke z Rantířova na Jihlavsku záměr modernizovat svou firmu v Rantířově o provoz galvanizační linky, zvedla se v obci vlna stížností. „Potkal jsem snad všechny kontrolní úředníky,“ povzdechl si podnikatel Mičke. Naposledy byl v M-KOVO Rantířov stavební úřad v polovině srpna. Na udání, že se staví bez povolení. Výsledek kontroly? Terénní úpravy v okolí plánované studny byly stavebnímu úřadu řádně oznámeny i povoleny.

Stavba studny M-Kovo, stav srpen 2015

Anonymové přitvrzují. Vyhrožují medializací případu (TV, MFDNES, Lidové noviny), s případem seznámili i ombudsmanku.

Každé souhlasné vyjádření úřadů pro M-Kovo znamená zároveň i další vlnu anonymní nenávisti.

„Finanční pohnutky majitelů VD (asi výroba drobná? pozn. red.) mohou býti dosti veliké, ale lidé budou chtít vědět, jaké pohnutky (snad finanční?) vedly kompetentní osoby podepsané pod takto „velice rozumné“ rozhodnutí,“ útočí anonym i na úředníky.

Starosta Rantířova Tomáš Novotný je z celé situace nešťastný: „Chápu, že jsou lidé naštvaní a zoufalí z celé situace. Ale odsuzuji anonymní udání, nedělá to Rantířovu dobré jméno.“

Za posledního půl roku navštívilo rantířovskou firmu kolem desítky kontrolních orgánů, většinou na prošetření anonymních stížností.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů