Magistrátu vládne iluze totální koaliční pohody

Všechno je naprosto v pořádku. Primátorka se svými náměstky oznámila světu naprostou koaliční pohodu: Magistrát prohlášení primátorky i náměstků zveřejnil na webových stránkách až po upozornění Občasníku (více zde).

Že jde o pouhou iluzi koaliční pohody je jasné z korespondence primátorky Koubové s příznivci uskupení Fórum Jihlava, kde primátorka mluví o tom, jak Fórum Jihlava koaličně trpí (více zde).

Do funkce ředitele městské příspěvkové organizace Brána Jihlavy se Fórum Jihlava chystá uvést svého čelného politika Jakuba Demla (více zde). V naprosté koaliční pohodě to určitě nebude.

V minulém funkčním období za primátora Chloupka vydrželo Fórum Jihlava v koalici pouhé dva roky. Pak nastoupil do Zastupitelstva Miroslav Tomanec jako náhradník za Arifa Salichova a odmítl podepsat koaliční prohlášení. Jaksi nebylo možné, aby část uskupení Fórum Jihlava působilo v koalici a část v opozici a tak Fórum Jihlava skončilo v opozici celé.

Po nuceném odchodu do opozice zavládla Fórem Jihlava averze vůči ČSSD. Po podzimních místních volbách skončila v opozici ČSSD. Už nějakou dobu ovšem Fórum Jihlava vábí ČSSD jako posilu do koalice. Ovšem ČSSD se drží hesla „na potápějící loď se nenastupuje“. Sociální demokraté čekají na další vývoj.

V KDU-ČSL po rezignaci lídra Jaromíra Kaliny na post náměstka primátorky nastoupil do funkce stranického předsedy Josef Kodet. Loni na podzim Kodet předvedl „lidoveckou zabijačku“ v přímém přenosu, kdy navrhl zvážit členství Jaromíra Kaliny v KDU-ČSL (více zde). Kodetovi se návrat KDU-ČSL do koalice nepodařil a oznámil ústup z aktivní činnosti předsedy (více zde).

Koalice vedená primátorkou Karolínou Koubovou se rázem stala menšinovou, k většině chybí jeden hlas. Ovšem primátorka se svými náměstky se chová tak, jako kdyby měla pohodlnou většinu pro další vládnutí.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů