Jak jde radní Humpolce Mikulášek (ANO) příkladem v boji proti klientelismu?

Morální kodex a Stanovy hnutí ANO přesně definují zásady, kterými se musí řídit radní Humpolce Zdeněk Mikulášek. Radní Mikulášek je současně zaměstnancem v pozici PR-manažerem Rodinného pivovaru Bernard. V boji s klientelismem musí jít radní za ANO příkladem, ukládá mu to Morální kodex hnutí ANO.

“ Reprezentant jde v boji proti korupci a klientelismu příkladem tak, že veřejně odmítá výhody a privilegia, jež mu jsou případně v souvislosti s jeho postavením a vlivem nabízeny. Reprezentant nezneužívá informace získané při výkonu funkce pro svůj soukromý zájem ani pro zájem třetích osob, s nimiž je ve spojení. Veškeré náznaky korupčního a klientelistického jednání, se kterými se Reprezentant setká, neprodleně oznámí příslušným orgánům,“ uvádí morální kodex Hnutí ANO.

Příslušná ustanovení Kodexu jsou závazná i pro Reprezentanta Hnutí na všech úrovních struktury Hnutí. Zatím není jasné, jakým způsobem nahlašoval radní Mikulášek střet veřejného zájmu se soukromými zájmy jeho zaměstnatele Rodinného pivovaru Bernard při jednáních Rady města Humpolce (více zde).

Morální kodex hnutí ANO ukládá radnímu Mikuláškovi jako reprezentantovi hnutí poskytovat veřejnosti veškeré požadované informace související s výkonem jeho volené funkce i všech dalších funkcí ve veřejném i soukromém sektoru, v nichž figuruje, s výjimkou těch, které podle zvláštních předpisů podléhají zvláštní ochraně.

Podzimní zastupitelstvo města Humpolce bude projednávat prodej městského pozemku Rodinnému pivovaru Bernard jako kupujícímu. O prodávaný pozemek mají zájem kromě pivovaru Bernard i dva místní občané Humpolce. Záměr prodeje pozemku byl projednán Radou města Humpolec dne 9.9.2020 a byl zveřejněn na úřední desce města Humpolec a to v termínu od 17.9.2020 do 5.10.2020. Radní Mikulášek (ANO) dosud veřejnosti nesdělil svůj postoj v dané záležitosti.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů