Memorandum WUHAN ukáže překreslování jihlavské koalice? ANO a ČSSD se sbližují

Memorandum o spolupráci Jihlavy s čínským městem Wuhan (dokument zde) poprvé může ukázat sblížení ČSSD a hnutí ANO na místní úrovni. Protlačit Memorandum skrz Radu města se sociálním demokratům v létě nepodařilo. Občanští demokraté a lidovci byli proti. Opozice se na Memorandum Wuhan tváří vlídně:
Jiří Pokorný ANO

„Hnutí ANO 2011 v Jihlavě podporuje dialog, spolupráci a partnerství měst a regionů. Máme za to, že spolupráce mezi Jihlavou a městem Wuhan v oblasti kultury, vzdělání, sportu, cestovním ruchu a hospodářství může být přínosem. Rovnoprávnou partnerskou spolupráci podpoříme,“ prohlásil předseda jihlavského ANO Jiří Pokorný.

U občanských demokratů a lidovců je patrný chladný odstup od čínského memoranda. Zahraniční politika obecně nebyla ve volebních programech, členové obou stran mají problém s dodržováním lidských práv v Číně.

Podpora spolupráce s Čínou se dá v zastupitelstvu očekávat od jihlavských komunistů. Spolupráce ČSSD a ANO na prosazení memoranda o spolupráci s Čínou tak bude prvním viditelným testem spolupráce sociálních demokratů jako tvůrce současné koalice se hnutím ANO jako vítězem voleb v Jihlavě.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů