Mravní výchova politických kádrů

Mravní výchova politiků je výchovné působení na politiky, jejich rozum, představy, postoje, city, vůli a jednání, aby byly v souladu s obecně uznávanými zásadami etiky.

V souladu s obecně uznávanými principy mravní etiky nelze působit ve funkci politika s nevyřešenými osobními dluhy. Ukazují na nevyřešenou minulost a nespokojeného věřitele.

A tak musí novináři a média použít specifické postupy, které se uplatňují pro dosahování výchovných cílů. Politici si rádi navzájem vytvoří alibi tvrzením, že „jde o soukromé a osobní záležitosti“ a vlastně nejde o žádný veřejný problém. S platebním rozkazem ale těžko můžete reprezentovat voliče ve veřejné funkci představitele města,

Radní Jihlavy zprvu nebyli schopni pochopit mravní rozměr nesplácení osobních dluhů osmdesátileté věřitelce. A nepochopili v počátečním stadiu svůj díl politické odpovědnosti za setrvání zadluženého náměstka v čele města.

Teprve když uviděli informace, které zprvu možná ani slyšet nechtěli, změnili své jednání. Z vyjádřené důvěry politikovi s platebním rozkazem se stalo ultimatum.

Principy mravnosti musí stále platit pro politiky ve zvýšené míře více než pro jejich voliče. Pro místní politiky nyní existuje jasný příklad, jak se zachovat k vystavenému platebnímu rozkazu: zaplatit do tří dnů celý dluh i s úroky, nebo rezignovat na veřejnou funkci.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů