Nad budoucností pelhřimovského hokeje visí černé mraky

Sociální, občanští a křesťanští demokraté na pelhřimovské radnici společnými silami mění sportovní prostředí pelhřimovského hokeje. Nebo spíše ho usilovně krok za krokem bourají. Nejdříve přilétlo z radnice na policii trestní oznámení na údajné závady v hospodaření hokejového oddílu. Po půlročním vyšetřování odloženo. Od starosty města Františka Kučery (ČSSD), ani od místostarostů Ladislava Meda (ODS) a Josefa Kocha (KDU-ČSL) nezazněla jediná věta komentáře výsledku policejní práce.  Vedení Ledních Medvědů bylo zkriminalizováno zřejmě odvetou za nepovedený pokus o převzetí moci ve sportovním oddíle. Do širšího vedení oddílu chtěla dvojice rebelů dosadit svého příbuzného – lidoveckého místostarostu.

fb

V polovině května vznikl hokejový kroužek HC Pumy v jehož čele stojí příbuzný lidoveckého místostarosty. Tréninky hokejového kroužku vypadají spíše jako veřejné bruslení, účastní se ho průměrně kolem sedmi dětí. Vedení města zajistilo pro hokejový kroužek tu nejlepší kabinu, kterou dosud užívala hokejová mládež. Kabinu pro mládež obratem vyklidil A-tým.

Vznikla situace, jakou český hokej nezná: A-tým nemá vlastní kabinu. Vypjatá situace ale nechává politické vedení města absolutně chladným. Politická euthanasie pelhřimovského hokeje pokračuje. Podpora od pelhřimovské radnice skončí posledním dnem letošního roku. Co bude dál? V létě představitelé radnice slíbili pelhřimovskému hokeji podporu v druholigové soutěži. Jak bude podpora vypadat žádný z představitelů radnice neřekl.

Technické služby města Pelhřimov uvedly do praxe návštěvní řád, který znemožňoval hlasité fandění při domácích zápasech. Po protestech sportovní veřejnosti byly největší nesmysly návštěvního řádu zmírněny.

Radnice zadržela dotaci přes stošedesát tisíc korun pro mládežnický hokej, místo toho přidělila hodiny ledu zdarma. Chybí tréninkové hodiny pro dorost a juniorku registrovaného sportovního oddílu. Na ledě bruslí (také zdarma) hokejový kroužek příbuzného lidoveckého místostarosty. Politická protekce je ve sportovním prostředí viditelná.

I místopředseda pelhřimovské radnice Ladislav Med (ODS) přispěchal se svou dávkou politické protekce pro hokejový kroužek: na mezinárodní sportovní turnaj v partnerském městě na Slovensku měli jet sportovci z hokejového klubu Ledních medvědů i děti z hokejového kroužku HC Pumy, které sotva umí bruslit.

I vedení ANO na pelhřimovské radnici se připojilo ke snahám o likvidaci pelhřimovského hokeje. Radní Ivana Kociánová navrhovala na pracovním semináři odebrat Ledním Medvědům dotaci na současný i příští rok.

Hokejová sezóna je v plném proudu, leč pelhřimovská radnice dosud nesdělila, jakou roli má lední hokej v nové sportovní koncepci vedení města. Městská pokladna je poloprázdná po zkrácení státní dotace na stavbu místní čističky. Stavbu čističky doprovázelo i rekordní meziroční zdražení vody pro obyvatelstvo.

Co dál? Ve sportovním prostředí pelhřimovského zimního stadionu se po snahách pelhřimovské radnice o reformu sportovní koncepce nedá fungovat. A-tým překládá domácí zápasy na kluziště soupeřů, hokejová mládež se snaží přežít. Zastupitelé města se dál tváří jako kdyby se jich celý problém ani netýkal.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů