Nebezpečná silnice na Třebíčsku dostane protismykovou úpravu

Padesát dopravních nehod za posledních pět let s přibližně pěti desítkami zraněných osob při kterých skončila vozidla po smyku mimo vozovku. To je vizitka úseku silnice mezi Moravskými Budějovicemi a Jaroměřicemi nad Rokytnou. Mezi šoféry je úsek známý jako „zatáčka u Lukova“.

“ Uvedený úsek je úsek silnice II/152 se zvýšenou nehodovostí, a to zejména za zhoršených povětrnostních podmínek (zejména za deště), kdy dochází k haváriím vozidel mimo silniční těleso. V uvedeném místě měly být provedeny zkoušky drsnosti komunikace a jako nápravné opatření bylo navrženo položení mikrokoberce pro zajištění odpovídajících vlastností komunikace. Inkriminovaný úsek se řeší v časovém období cca posledních dvou let,“ uvedla mluvčí vysočinské policie Dana Čírtková.

Na zhruba pětikilometrovém úseku frekventované komunikace bude provedena zdrsňující úprava s cílem zlepšit protismykové vlastnosti obrusné vrstvy asfaltového  krytu. Tato opatření jsou předmětem plánované akce.

„Tento úsek byl i předmětem doporučení v rámci tzv. Snídaní s Besipem, které se zaměřují na vytipování nehodových lokalit a návrhů řešení k snížení nehodovosti,“ uvedla mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Doprovodným efektem plánované akce je i prodloužení životnosti vozovky, na které se začínají množit poruchy, zejména trhliny. Rekonstrukce silnice proběhla v roce 2012, tedy před devíti lety.Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů