Nehoda ve Stonařově zastavila mezinárodní provoz E59, policie nestaví objízdné trasy

Na třetí nejdelší (po I/35 a I/11) silnici v České republice E59 je od rána zastaven provoz. Jde o páteřní silnici z Jihlavy na Znojmo a státní hranici s Rakouskem.

První problémy se sjízdností silnic policisté na Vysočině zaznamenali dnes kolem půl třetí ráno na Žďársku u Polničky. Další problémy se sjízdností byly hlášeny u obcí Jitkov, Skála a Štoky na Havlíčkobrodsku, u Dlouhé Brtnice a křižovatka Kasárna na Jihlavsku, na Pelhřimovsku Humpolec – Rozkoš, kdy velké problémy jsou hlášeny i na nájezdu na dálnici D1 exit 90, a na Třebíčsku u obce Mohelno. Od ranních hodin přijali policisté oznámení o jedenácti dopravních nehodách. Silnice v kraji jsou pokryté uježděnou vrstvou sněhu. Komplikace způsobuje vítr a nárazové sněžení. ¨“S ohledem na uvedené skutečnosti je potřeba upravit styl a způsob jízdy,“ upozornila řidiče policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Podle informací Občasníku došlo k nehodě v v obci Stonařov okres Jihlava.
Místo pro osobní automobily bylo zprvu označeno jako sjízdné, vozidla ze sil. I/38 jedou trasu Stonařov a Třešť nebo Stonařov a Brtnice. Na místě nehody jsou dvě havarovaná nákladní vozidla se zraněním osob a únikem pohonných hmot. Na místě složky Integrovaného záchranného systému.

  • 05:37 – místo pro OA sjízdné, vozidla ze sil. I/38 jedou trasu Stonařov a Třešť nebo Stonařov a Brtnice.
  • 05:13 – Od 31.1.2023 04:45 do 11:00
  • 04:51 – Od 31.1.2023 04:45 do 07:55, silnice uzavřena, nehoda, 2 havarovaná vozidla, probíhají záchranné a vyprošťovací práce, 2 x nákladní vozidlo, se zraněním osob, s únikem PHM. Na místě složky IZS.

„Silnice I/38 ve Stonařově je z důvodu čelní srážky dvou kamionů od 5:00 zcela neprůjezdná a aktuální předpoklad je, že tomu bude celé dopoledne. Vozidla jsou značně poškozená a na vozovce je vysypaný náklad Řidič jednoho z kamionů je zraněný, z kabiny ho museli vyprostit hasiči. Vzhledem k počasí nebudou stavěny žádné objizdné trasy, protože silnice nižších tříd jsou obtížné sjízdné. Pokud to jde, ať řidiči volí jinou trasu,“ oficiálně informovala policejní mluvčí Dana Čirtková .

„Pacienta jsme dopravili k ošetření v nemocnici v čase kolem patnácti minut,“ uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina Petr Janáček.

Dle doplňujícících informací Policie ČR z desáté hodiny dopolední aktuálně v místě dopravní nehody probíhají práce k odstranění následků po nehodě. Komunikace je v místě i nadále uzavřená, kdy k obnovení provozu by mohlo dojít kolem druhé hodiny odpoledne. Ve směru ze Znojma stojí hlídka policie u křižovatky Kasárna, kde upozorňují řidiče na neprůjezdnou silnici v obci Stonařov. Vozidla mohou pokračovat ve směru na Třebíč, popřípadě osobní vozidla směrem na Telč. Ve směru od Jihlavy zastavují policisté vozidla na vyústění obchvatu u Rančířova.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů