Nejasná budoucnost iráckých uprchlíků: Odejdou z Jihlavy?

kostelAKTUALIZOVÁNO O městských bytech pro křesťanské uprchlíky z Iráku se nejednalo ani poslední březnový den, kdy měl skončit pobyt uprchlíků na Okrouhlíku u Jihlavy.

„Do dnešního jednání Rady města Jihlavy v řádném termínu, ani tzv. na stůl nebyly předloženy žádosti o nájem v městských bytech od těchto osob,“ uvedl mluvčí jihlavského Magistrátu Radek Tulis.

Z politických kuloárů vládnoucí koalice na jihlavské radnici se nesou stručné zvěsti o nezájmu uprchlíků bydlet v Jihlavě. „Zádrhel je na straně Centra pro multikulturní vzdělávání a nadace Generace 21,“ znělo diplomatické vyjádření jihlavského primátora Rudolfa Chloupka.

Odejdou?

Tisková zpráva nadačního fondu Generace 21 připouští problémy:

Někteří iráčtí křesťané z Okrouhlíku u Jihlavy vyjádřili nespokojenost se svou budoucností. I přes intenzivní dialog důvody skutečně neznáme a vlastně ani nevíme, jak si svou budoucnost představují. V tuto chvíli dostáváme od skupiny různorodé informace o tom, jaké budou její další kroky. Nevíme, zda opustí Českou republiku a pokusí se usadit v jiné členské zemi EU, zůstanou v ČR a vystoupí přitom z programu NF G21, nebo zda se vrátí do Iráku. Každou chvíli dostáváme od skupiny jiné informace a z tohoto důvodu nejsme schopni dát veřejnosti žádnou bližší specifikaci. To je také důvod, proč jsme v tuto chvíli odložili podání žádosti o přidělení bytů rodinám uprchlíků v Jihlavě. Nadační fond Generace 21 nadále vede se skupinou z Okrouhlíku dialog, nabízí pomocnou ruku a je připraven v případě zájmu z její strany poskytnout této skupině i v budoucnu podporu v plném rozsahu.

Komentář Občasníku „Tušení problémů jihlavské skupiny iráckých uprchlíků“ čtěte zde

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů