Nekázeň koalice starosty Kaminarase

V únoru byl do křesla starosty města dosazen nejmladší zastupitel města Velké Meziříčí Alexandros Kaminaras. Po půlročním vládnutí se naplno projevila nekázeň koaličních zastupitelů: nebyl schválen ani program jednání zastupitelstva.

Opozice ve velkomeziříčském zastupitelstvu se chová jako klasická opozice. Jakmile nemá starosta města dostatek koaličních hlasů, čeká na výzvu k jednání. S nabídkou o čem se bude jednat výměnou za schválení programu jednání zastupitelstva města.

Starosta města Alexandros Kaminaras už prakticky zjistil ztrátu koaliční síly v podobě většiny hlasů v místním zastupitelstvu. Tím ovšem i opozice zjistila svou sílu a schopnost ovlivnit politický život samosprávy.

Důležité bude „poučení ze šarády“: neuskutečněné jednání zastupitelstva nazval starosta města šarádou. Více než šaráda jde o nekázeň v koaličních řadách starosty Kaminarase.

Výkon veřejné funkce, kterou je například funkce zastupitele, ale také poslance, senátora nebo přísedícího u soudu, je zákoníkem práce označován jako překážka v práci na straně zaměstnance z důvodu obecného zájmu. Po dobu výkonu veřejné funkce náleží zaměstnanci od zaměstnavatele neplacené pracovní volno k výkonu této funkce, a to v nezbytně nutném rozsahu.

A tak by měli nepřítomní účastníci šarády z řad koaličních zastupitelů pečlivě vysvětlovat, proč se neúčastnili jednání zastupitelstva. Zastupitel Petr Juda totiž ohlásil pozdní příchod a tím se jednání zastupitelstva stalo šarádou.

Starosta města Alexandros Kaminaras by mohl ukázat svou ráznost a autoritu například tím, aby nepřítomní koaliční zastupitelé objasnili voličům důvody své nepřítomnosti na jednání zastupitelstva. Šaráda v podobě humorného opatření se může ve Velkém Meziříčí kdykoliv opakovat.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů