Nezvládnutá krizová COVID-19 komunikace jihlavského Magistrátu

Na jihlavském Magistrátě zasedl v červenci krizový štáb. A na něčem se usnesl. Celé usnesení publikováno nebylo, jen Magistrát vydal tiskovou zprávu. A pak se rozdrnčely telefony. Co to všechno znamená?

Jakou kompetenci má krizový štáb Magistrátu k vydávání pokynů v tiskových zprávách? A kdo má povinnost se řídit pokyny v tiskových zprávách Magistrátu?

Krajská hygienická stanice zřejmě brzy vydá závazné nařízení v souvislosti se situací na Jihlavsku. Úřední formulace se podle informací Občasníku dolaďuje, možná začne platit v nejbližších hodinách. Teprve pokyn krajských hygieniků bude závazný a všeobecně platný.

Nezvládnutá krizová komunikace jihlavského Magistrátu o zasedání krizového štábu zvedla hladinu stresu všem starostům na Jihlavsku. Krizová protiopatření se vesměs očekávají. Možná se rozšíří z Větrného Jeníkova na celý region. Možná se i zpřísní.

Úřady musí v krizové situaci komunikovat jasnou a srozumitelnou úřední řečí ve všech zprávách, které úřad rozesílá. Tisková zpráva jihlavského Magistrátu o povinnosti nosit roušky existuje v několika verzích (více zde).

Tisková zpráva Magistrátu s jakýmsi usnesením krizového štábu nebudí zrovna velkou důvěru právě vzhledem ke své nejasné formulaci. Odbor vnějších vztahů Magistrátu jaksi nezvládl svou roli. Pro primátorku města i pro tajemníka Magistrátu je nezvládnutí krizové komunikace o zasedání krizového štábu výzvou k odpovídajícím opatřením. Aby se zmatky v krizové komunikaci nemohly opakovat.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů