Odhalený žhář z Batelova znovu řádil. Skončil ve vazbě

V Batelově na Jihlavsku došlo v pátek 8. května časně ráno – patnáct minut před půl jednou – k požáru rekreační chaty. Hned od počátku prověřování okolností vzniku požáru vše nasvědčovalo tomu, že chatu někdo zapálil úmyslně.

Policisté z obvodního oddělení v Třešti, kteří byli na místě krátce po oznámení požáru, měli důvodné podezření, že by pachatelem mohl být stejný muž, který založil v Batelově i tři předchozí požáry.

„Za tyto tři požáry si již pachatel vyslechl obvinění ze spáchání dvou přečinů, ale jeho trestní stíhání probíhalo na svobodě,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Na místo požáru vyjeli také jihlavští kriminalisté a v místě začalo intenzivní šetření.Po třech hodinách policisté zadrželi jednadvacetiletého muže, kterého podezřívali, že oheň založil. V době zadržení byl muž pod vlivem alkoholu, kdy dechová zkouška vykázala hladinu téměř jedno promile alkoholu.

„Policisté s předchozím souhlasem muže zadrželi a převezli do policejní cely, aby mohli pokračovat v dalších úkonech v trestním řízení,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Ráno ještě probíhalo důkladné ohledání místa požáru a okolí.
Kriminalisté si na základě všech nashromážděných důkazů byli jistí, že i čtvrtý požár v Batelově má na svědomí stejný muž. Ten se nakonec ke svému činu doznal.

Vyšetřovatel služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Jihlava zahájil jeho trestní stíhání. Jednadvacetiletého muže obvinil z přečinu poškození cizí věci a porušování domovní svobody.

Vzhledem k tomu, že obviněný muž založil požár opakovaně a hrozilo, že by v trestné činnosti mohl pokračovat, vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět k vypracování návrhu na mužovo vazební stíhání.

Státní zástupce podal návrh na vzetí obviněného muže do vazby a okresní soud v Jihlavě návrh akceptoval a dnes poslal muže do vazby. Policisté ho tak přímo od soudu eskortovali do vazební věznice v Brně. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody v trvání až tří let.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů