ODS V. Meziříčí musí sladit stranické cíle s ambicemi radního Veličky

Podzimní volby místní rady občanských demokratů ve Velkém Meziříčí skončily překvapením. Dosavadní předseda ODS Velké Meziříčí Petr Velička se nedostal ani do nově zvolené místní rady. Drtivou většinou hlasů ho porazil místní podnikatel Tomáš Hrabálek, provozovatel místní restaurace Jupiter club.

Pro radního Veličku jsou výsledky stranických voleb čárou přes rozpočet v ambicích stát se lídrem ODS a kandidátem na starostu města.

Nový předseda velkomeziříčské ODS Tomáš Hrabálek se netají ambicemi postavit ryze stranickou kandidátku pod značkou ODS doplněnou o nestraníky. ODS vládla Velkému Meziříčí pod značkou „To pravé Meziříčí“. Ale časy se mění. S novým předsedou Hrabálkem už navázali spolupráci představitelé místních politických stran včetně starosty Alexandrose Kaminarase.

Pod vedením předsedy Hrabálka občanští demokraté směřují do jiných vod, než zamýšlel dosavadní suverénní předseda Velička. Velička se již v průběhu parlamentních voleb netajil ambicemi postavit se do čela místní pravicové politiky. Veličkova touha být starostou Velkého Meziříčí do jisté míry občanské demokraty překvapila i vyděsila. Stranické volby předsedy místní ODS měly potvrdit Veličkovy mocenské ambice stát se starostou města.

Pod taktovkou nového předsedy Hrabálka začne ODS sestavovat kandidátní listinu pro místní volby. I když je post lídra prozatím neobsazen, ODS bude muset sladit ambice radního a bývalého předsedy Petra Veličky se zájmy celé strany. V čele kandidátní listiny se vedle nového předsedy Tomáše Hrabálka může objevit i Zdena Peterková, která se také ucházela o post v čele ODS. Peterková se stala místopředsedkyní ODS, v komunálních volbách se tak v čele kandidátů ODS může objevit tandem Hrabálek-Peterková, následovaný dalšími kandidáty. Pozice Petra Veličky velmi záleží na souladu osobních ambicí Veličky se směřováním ODS.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů