Okrouhlík je součástí mezinárodní akce „Bezpečné nebe“ pro uprchlíky

Před dvěmi tisíci lety museli Marie a Josef absolvovat cestu z Nazareta do Betléma,  aby se zaregistrovali ve sčítání lidu, vyhlášené tehdejším římským vládcem  Caesarem. Nevítaní a nežádoucí, nemohli  najít žádné místo v Betlémě.  Jejich dítě Ježíš se narodil ve stáji.

Když se o narození Ježíše dozvěděl král Herodes pochopil, že to dítě představuje hrozbu pro jeho království a vydal rozsudek smrti pro každého novorozence do dvou let v Betlémě a okolí. „Vezmi dítě i jeho matku a utečte do Egypta,“ řekl Josefovi ve snu anděl Páně. „Zůstaň tam, dokud ti neřeknu, protože Herodes bude hledat dítě, aby ho zabil.“ (Matouš 2:13) To je krátký příběh prvních uprchlíků v cizí zemi.

V současnosti pocity Josefa a Marie prožívá mnoho křesťanských rodin na Blízkém východě, nevítané a nechtěné, kteří se zoufale snaží uniknout neustálé nebezpečí smrti ve své zemi. V devadesátých letech žilo v Iráku 1,6 milionu křesťanů. Nyní se jejich počet odhaduje na  200,000.

Čtyři roky žil Iráčan Majeed v uprchlickém táboře v Libanonu, než mohl přiletět s rodinou do České republiky. Už několik dnů je pro Majeedovu rodinu bezpečné nebe v Okrouhlíku u Jihlavy.

„Děkujeme České republice, i celé  Evropě, že otevřela dveře,“ řekl Kurdi při přistání. Nejdůležitější věc je „porazit teroristy v Iráku a Sýrii, a pomáhat lidem utrpení tam venku. “

Všechny cestovní náklady i náklady na pobyt na českém území pro první rok budou uhrazené fondem Generace 21, s pomocí britské nevládní křesťanské organizace Barnabas.

Barnabas Fund je mezinárodní křesťanská humanitární organizace se sídlem v jihozápadní Anglii. Podporuje křesťany, kteří ve své zemi čelí diskriminaci nebo pronásledování za svou křesťanskou víru.

Dlouhodobou vizí Barnabas fondu je vytvářet po celém světě „Bezpečné nebe“. Takto se nazývají místa, kde uprchlíci nachází nový domov.

Křesťanskému fondu Barnabas se podařilo financovat podobnou akci v Polsku s 157 jinými křesťanskými uprchlíky, a nyní se očekává, pomoc vlády Austrálie pro zhruba asi 12.000 uprchlíků z Blízkého východu, mezi nimiž byly mezi 4000 a 6000 křesťanů.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů