Radní Pelhřimova odvolali bývalého místostarostu Dufka z ředitelského postu

AKTUALIZOVÁNO Ve středu 25. listopadu 2015  Rada města Pelhřimova odvolala Tomáše Dufka z funkce ředitele Domova pro seniory Pelhřimov, p.o. (DpSP). Důvodem odvolání je manažerské selhání Tomáše Dufka ve funkci ředitele. Ředitel Dufek vykonával funkci od ledna 2014. Na místo ředitele tehdy vypsalo město Pelhřimov konkurs po náhlém úmrtí dosavadního ředitele.

Starosta Pelhřimova František Kučera (ČSSD) má hodně rozpačitý výraz při odvolávání Tomáše Dufka (ODS)

„Odvolání Tomáše Dufka z pozice ředitele Domova pro seniory v PE je plně v kompetenci Rady města Pelhřimova, která je k takovému rozhodnutí plně kompetentní a je za něj i odpovědná. Stejně jako v případě ostatních příspěvkových organizací zřizovaných městem. Zároveň chci věřit, že městská rada v Pelhřimově se vždy rozhoduje na základě relevantních podkladů a po pečlivém zvážení všech okolností a nikoliv pod vlivem jakékoliv skupiny, či případného aktuálního politického nátlaku,“ uvedl předseda pelhřimovské ODS Jan Podrázský.

V politických kuloárech Pelhřimova se mluví o nátlaku na vedení města ze strany zaměstnanců pelhřimovského Domova pro seniory. Od jara prověřovala pelhřimovská radnice stížnosti na situaci v Domově pro seniory.

Jak se připravovalo nebo nepřipravovalo odvolání Tomáše Dufka? Více čtěte zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů