Letos žádná vysočinská policejní výjimka na nebezpečné zbraně

Policejní ředitelství kraje Vysočina letos nevydala žádnou výjimku na držení nebezpečných zbraní kategorie A. Ani neeviduje žádnou žádost o povolení výjimky v souvislosti s dražbou nebezpečných zbraní kategorie A.

Finanční úřad nabízí k mání hned několik samopalů i kulomet ve vojenském provedení „full-auto“. K nabytí podobné zbraně je potřeba výjimka od Policie ČR.

V kategorii A jsou klasifikovány nebezpečné zbraně u kterých nelze vzhledem k jejich konstrukci předpokládat využití v civilním sektoru.

Vesměs jde o typy zbraní, které poskytují armádě a policejním složkám výhodu v boji se zločinem. Jde například o samopaly nebo kulomet ve „vojenském“ provedení schopném palby dávkou výstřelů.

Pokud jsou takové zbraně znehodnoceny na jednotlivé rány, jsou klasifikovány v kategorii zbraní D.

Získat výjimku na zbraně kategorie „A“ znamená získat důvěru státu potažmo Policie v osobu držitele zbraně, který se o nebezpečnou zbraň umí postarat. Policie obecně v případě žádosti o povolení držení nebezpečné zbraně kategorie „A“ zkoumá důvody, proč takovou výjimku udělit.

Finanční úřad oznámil konání dražební aukce ve kterých bude možné koupit samopaly nebo kulomet ve „vojenském“ provedení kategorie „A“. Jen bude nutné pro účast v aukci doložit povolení výjimky pro držení nebezpečné zbraně. A takové povolení zatím na Vysočině nebylo vydáno.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů