Pacal (STAN): Určitě nemám ambice do Poslanecké sněmovny

Příprava na podzimní krajské volby je v plném proudu. Politické strany a hnutí postupně obsazují čelné pozice kandidátních listin pro podzimní volby.

V koalici Piráti a Starostové a Nezávislí (STAN) je na Vysočině jasná pozice lídra pro piráta Milana Daďourka ze Žďáru nad Sázavou. Na druhém místě by měl být kandidát STANu, nejčastěji se hovoří o krajském předsedovi STAN Vysočina Lukáši Vlčkovi.

Další pozice kandidátů za STAN je zatím v řešení. Starosta Třebíče Pavel Pacal vyloučil zájem o čelní pozice pro volby do Sněmovny. „Určitě nemám ambice do Poslanecké sněmovny,“ uvedl starosta Pacal.

V rámci nejen krajských, ale i celorepublikových vyjednávání Piráti několikrát zdůrazňovali to, že je pro ně Pavel Pacal jako koaliční kandidát neprůchozí.

Někde na čelních pozicích společné kandidátky se dá očekávat primátorka Jihlavy Karolína Koubová. Její pozice se dá odhadnout někde na kolem pátého místa společné kandidátky Pirátů a STANu.

STAN může dále nabídnout pro volby do Sněmovny osvědčené tváře starostů Romana Fabeše (dnes radní Kraje Vysočina pro kulturu) nebo žďárského starostu Martina Mrkose.

Pro definitivní podobu kandidátních listin mají politické strany a hnutí čas do počátku srpna 2021.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů