Papírový rozpočet Horácké multifunkční arény zkrátí trh

Záměr výstavby Horácké multifunkční arény se pomalu dostává z říše snů a vizí do reálné podoby. Během jarních měsíců roku 2021 musí Jihlava sestavit papírový rozpočet a pokrýt papírový rozpočet finančními prostředky.

Během léta pak vstoupí do hry neviditelná ruka trhu a hospodářská soutěž stavebních firem o veřejnou zakázku na výstavbu Horácké multifunkční arény. Souboj stavebních firem o velkou stavební zakázku může celou zakázku zlevnit o desítky procent.

Aby vůbec došlo k vyhlášení veřejné zakázky musí Jihlava sestavit papírový rozpočet s podporou Kraje Vysočina. O výši podpory Kraje Vysočina pro multifunkční arénu v krajské metropoli Vysočiny se nyní začíná jednat. Jihlava nevyslovila žádnou konkrétní částku, nejčastěji se v náznacích hovoří o částce tři sta milionů korun. A dalších tři sta milionů korun od státu prostřednictvím Národní sportovní agentury.

Celkový papírový rozpočet jedna celá dva miliardy korun v papírovém rozpočtu ale tlačí Jihlavu do úsporných variant základní varianty projektu. A objevují se i krizové varianty oprav zimního stadionu místo výstavby multifunkční arény.

Krajská politika Vysočiny teď určí další směřování osudu multifunkční arény. Do realizace půjde buď základní varianta navržená projekční kanceláří Chybík a Krištof nebo úsporná varianta vytvořená ze základní varianty. Krizová varianta prosté opravy zůstává v záloze.

Do začátku léta musí být jasné, zda-li Kraj Vysočina podpoří základní variantu výstavby multifunkční arény pokrytím chybějícího finančního podílu základní varianty papírového rozpočtu, nebo přijde politický tlak ve stylu „musí to být levnější“. Čas pro rozhodnutí Kraje Vysočina se rychle krátí.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů