Pátrání pro návštěvníky Zoo Jihlava: miminko je kluk nebo holka?

V zimních měsících jsou návštěvníci jihlavské ZOO doslova atrakcí pro zvířata. Ve zvířecích výbězích panuje zimní klid a tak každý pohyb návštěvníků probouzí zvířata k aktivitě. Jako třeba gibboni. Gibonní babička Ivana pamatuje doby spolupráce socialistických republik Československa a Vietnamu při výměně chovatelských zvířat.

fb

Nejmladší v opičím výběhu gibbonů je měsíční miminko, které jeho máma všude nosí sebou ve výběhu. Kluk nebo holka? To se právě neví.  „Šestikilový opičí samec má sílu jako pes. Bránil by samici s mládětem,“ vysvětluje mluvčí jihlavské zoo Martin Maláč. Samice gibbona s mládětem se dostala i znaku jihlavské zoo.

V době zimy se nabízí návštěvníkům možnost fotografovat zvířecí miminko třeba i mobilním telefonech. Když se návštěvníkům podaří vyfotit mládě gibbona v pohybu, možná jako první poznají jestli je to kluk nebo holka.

„Podle pohlaví pro malého gibbona zvolíme jméno kluka nebo holky,“ dodal mluvčí Maláč.

Statný opičák návštěvníkům zvířecího pavilonu rychle dá najevo, kde končí prostor pro návštěvníky a začíná království gibbonů s rostomilým měsíčním miminkem. Sklo mezi návštěvníky a gibbony ochrání hlavně malé návštěvníky zoo, při obdivování zvířecího miminka.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů