Pávov svolává schůzi k přeplněné MHD

V příměstské osadě krajské metropole Vysočiny panuje nespokojenost občanů se změnami dopravní obslužnosti linkami Dopravního podniku města Jihlavy. Občané Pávova mají na veřejnou schůzi přijít s konkrétními podněty na přeplněné spoje MHD.

Pávov je osada asi 6 km na sever od Jihlavy. K Jihlavě byla připojen 1. ledna 1968. Zajíždí sem trolejbusová linka G a autobusová linka č. 12 a nachází se zde vlaková zastávka Jihlava- BOSCH DIESEL. Obec je rozdělena rybníkem na Nový a Starý Pávov.V roce 2009 zde bylo evidováno 262 adres. Nachází se zde rybník o rozloze 16 ha, nachází se u něj koupalištěm. Žije zde kolem tří stovek obyvatel.

Protesty obyvatel Pávova se týkají zásadní změny v zažitých zvyklostech vedení i označení spojů jihlavské MHD. Zaniknou autobusové linky 3 a 5 a výrazně se omezí provoz linky 12. Nahradí je trolejbusy označené G a H a autobus s číslem 2. Nová linka G vede mezi konečnými stanicemi Horní Kosov a Antonínův Důl. Pojede po trase Horní Kosov-Žižkova-Masarykovo náměstí-Chlumova-Na Růžku-Bosch-Jipocar-Antonínův Důl a zpět. Na této lince budou nasazovány parciální trolejbusy.

Cestujícím Dopravní podnik sliboval mnohem větší komfort, pravidelnější jízdní řád, nová přímá spojení a hlavně bezemisní dopravu novými moderními trolejbusy. 

Po prvních dvou měsících provozu nové trolejové dráhy a fungování nových jízdních řádů vyhodnotí Dopravní podnik města Jihlavy data ze sčítačů umístěných v rámech dveří. Podle počtu přepravených cestujících a dle dalších připomínek veřejnosti dál plánuje upravit jízdní řády pravděpodobně od 1. dubna 2023.

Hlavním prvkem změn jízdních řádů je zavedení nových trolejbusových linek G a H a autobusové linky č. 2. a také prodloužení linky č. 4 na Znojemskou ulici a do konečné V Ráji. Zároveň dochází ke zrušení linek 3 a 5 nebo k omezení linky 12. Nové jízdní řády najdete na webu dpmj.cz

Od února se výrazně zlepšuje dopravní obsluha Horního Kosova a ulic Lipová, Rantířovská a Žižkova. O dvanáct spojů denně víc pojede od středy mezi Bedřichovem a malým dopravním terminálem v Chlumově ulici. Lepší bude i spojení Bedřichova s Domem zdraví a Nemocnicí Jihlava. Posílení hromadné dopravy mohou čekat i v Seifertově a Znojemské ulici nebo u Jipocaru.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů