Pediatrička odešla do důchodu, dokumenty stovek pacientů poslala Krajskému úřadu

Pěti tisícové městečko Telč přišlo o služby dětské lékařky. Mudr. Ludmila Brzková odešla na konci roku 2022 do důchodu. Před svým odchodem do důchodu Brzková označila situaci dětského lékařství v regionu za žalostnou.

„Vynakládám maximální úsilí o nalezení adekvátního nástupce – situace v českém zdravotnictví, zvláště pak v našem regionu je však poměrně tristní – tedy nemohu vyloučit, že má lékařská praxe bude ukončena bez náhrady,“ stojí v prohlášení pro pacienty Mudr. Brzkové.

Zdravotní dokumentaci předávala Mudr. Brzková novým lékařům dle výběru svých pacientů. A tu zbývající předala na Krajský úřad Kraje Vysočina. Podle informací Občasníku šlo o stovky pacientů.

“ Situaci se snažíme posunout společně se starostou Telče Vladimírem Brtníkem, mimo jiné i zkoumáním možností spolupráce s nemocnicemi apod. Garantem dostupnosti lékařské péče by měly být zdravotní pojišťovny,“ uvedl senátor Miloš Vystrčil.

Krize venkovské lékařské péče se bude v Telči ještě prohlubovat, v nejbližších letech budou odcházet do výslužby další lékaři. To ještě více prohloubí poptávku po lékařské péči především pro děti a mladistvé. Telč se dostává do pozice odlehlého venkovského regionu Vysočiny podobně jako Jemnice a další odlehlé části Vysočiny. Do krajské metropole Vysočiny je přitom pouhých čtyřicet kilometrů.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů