Pelhřimovské základky: Kolik bude dětí ve třídě?

fbUž na jaře letošního roku dojednali pelhřimovští politici otevření dvou tříd pro žáky prvních tříd místních Základních škol. V každé z prvních tříd by bylo maximálně třicet dětí.

Pelhřimovský místostarosta Josef Koch (KDU-ČSL) navrhl zabývat se myšlenkou otevření tří prvních tříd na každé škole. Tím by ale základním školám vznikly vyšší mzdové náklady. Každá pelhřimovská základní škola by potřebovala o jednu učitelku navíc.
Rovnováhu mezi prvními třídami pelhřimovských škol nabourává záměr ZŠ Osvobození otevřít v příštím školním roce přípravnou třídu. Na jaře odmítla tento záměr ředitelky Madroňové komise pro školství pelhřimovské radnice několik dní po té, kdy jej odmítla Rada města. Tento postup je značně neobvyklý, zvláště v situaci kdy komise pro školství má působit jako poradní orgán Rady města.

Na podzim roku 2015 komise pro školství znovu projednávala návrh ředitelky Madroňové na zřízení přípravné třídy. Tentokrát školská komise souhlasila! Na ZŠ Osvobození vzniká velmi ožehavá situace ve vyšších třídách. Hrozí zde slučování tříd z ekonomických důvodů.

Přípravná třída ZŠ Osvobození nabourá v budoucnu spádovost jednotlivých škol a městských čtvrtí Pelhřimova. Děti z celého Pelhřimova, které si v přípravné třídě zvyknou na prostředí Základní školy. ZŠ Osvobození tak získá v soutěži škol o žáky výhodu posvěcenou od vedení města Pelhřimova.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů