Pelhřimovský hokej přišel o svazové peníze pro politickou nestabilitu

Český svaz ledního hokeje podporuje venkovské klubu formou plného příspěvku na profesionálního trenéra. V Ledči nad Sázavou a Humpolci je profesionálním trenérem mládeže za svazové peníze bývalý hokejový reprezentant Milan Chalupa. V dalším kole uspěla z Vysočiny Světlá nad Sázavou a Žďár nad Sázavou.

Pelhřimovský hokej neuspěl, mimo jiné i z důvodů politické nestability ve sportu. Českému svazu ledního hokeje chybí jasné signály pelhřimovské radnice směrem ke sportovnímu prostředí. Na hospodaření hokejového oddílu podala místní radnice v únoru trestní oznámení, na konci léta policie ukončila prověřování. Trestný čin se nestal.

Škodu způsobenou podaným trestním oznámením by se dala vyčíslit ročním platem profesionálního mládežnického trenéra ze svazových prostředků. Částka? Kolem čtvrt milionu korun. Přesná výše je rozdílná klub od klubu.

Hokejový oddíl Lední medvědi Pelhřimov vyslal na stáž do Ameriky mládežnického trenéra Jana Dvořáka. Na sociální síti se objevila fotografie trenéra Dvořáka z hokejové arény v Detroitu. Na snímku je s šéfem ligové soutěže.

Mládežnický trenér Jan Dvořák v Detroitu

Bez politické podpory místní radnice nemá pelhřimovský hokej šanci dosáhnout na svazové peníze pro mládežnického trenéra. Výsledkem je vleklá krize, která brání rozvoji místního hokeje.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů