Policie chce stíhat Babiše a Faltýnka za Čapí hnízdo

čapí hnízdoPolicie zaslala do Poslanecké sněmovny žádost o vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka. Faltýnek je volebním lídrem hnutí ANO na Vysočině.

S informací přišel Český rozhlas i další zpravodajské servery. Podle serveru Forum24  bude o  vydání poslanců Babiše a Faltýnka jednat mandátový a imunitní výbor  v pátek 18. srpna.

Jedná o případ zneužití dotace pro Farmu Čapí hnízdo ve výši 50 milionů korun, která byla původně určena pro malé a střední podniky.

Kodex ANO říká:“ V případě přestupkového řízení či trestního stíhání proti své osobě, Reprezentant nebude využívat poslaneckou/senátorskou imunitu a požádá příslušný parlamentní výbor, aby neprodleně navrhl jeho vydání. Jedinou výjimku v tomto ohledu tvoří případné stíhání za politické projevy pronesené na půdě Parlamentu ČR.“

Reprezentant, proti němuž je zahájeno trestní stíhání, neprodleně rezignuje na volený mandát, na svou funkci ve Hnutí a na členství ve Hnutí.

„Beru to jako další z předvolebních ataků,“ řekl Občasníku v první bezprostřední reakci vysočinský předseda hnutí ANO a poslanec Josef Kott.

Vysočinská organizace hnutí ANO připravuje stanovisko k celé záležitosti. Trestní stíhání za „Čapí hnízdo“ se podle informací Občasníku netýká žádných dalších osob z Vysočiny.

Připravujeme podrobnosti.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů