Policie kontrolovala hospody, kde „Chcípl Pes“

Nejde o rebelii, ale o svobodu. Na Vysočině vzniklo kolem desítky petičních míst, kde se podepisovala petice „Chcípl pes“.

Některá z míst kontrolovala v rámci své činnosti i policie České republiky. Policejní kontroly přímo na místě potvrdili majitelé některých petičních míst s tím, že služební postup policistů při kontrole byl velmi korektní.

„Nikdo nic neporušil,“ uvedla mluvčí vysočinské policie Dana Čírtková. Policisté standardně kontrolovali dodržování vládních nařízení. Žádné sankce policisté kontrolovaným podnikům neudělili. Podle mluvčí vysočinských policistů budou policejní kontroly dodržování mimořádných i krizových opatření na území Kraje Vysočina pokračovat.

Iniciativa majitelů hospod a restaurací „Chcípl Pes“ zaznamenala v první den protestů obrovský zájem veřejnosti o protesty proti vládním nařízením. Online mapa se seznamem podniků byla chvílemi nedostupná z důvodu přetížení serveru. Na Vysočině otevřelo petiční místo kolem desítky podniků (více zde).

Iniciativa „Chcípl Pes“ lobbuje spolu s dalšími subjekty u vlády za zdravý rozum. Poskytuje vládě zpětnou vazbu na jejich kroky. Poukazuje i na nesmyslná opatření a spolu s odborníky navrhuje řešení situace. Poskytuje právní poradenství a podporuje krachující podniky. Dodává jednotlivcům odvahu i energii pro další kroky. Organizuje veřejné protesty a podporuje protestující subjekty. Sjednocuje širokou veřejnost v celorepublikovém protestu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů