Politici zahájili předvolební lov sympatií voličů Jemnice

Z podnikatelského záměru zemědělce Josefa Koláře s výstavbou moderních zemědělských velkofarem se stává módní přehlídka politických kliček. Místní politici přemýšlejí nad tím, jaký postoj jim přinese nejvíce voličských hlasů v blížících se komunálních volbách.

Co chce volič? Nad správnou odpovědí dumají pravicoví i levicoví politici v zastupitelstvu města Jemnice.

Starosta Miloň Slabý říká nekompromisní „NE“ záměrům výstavby, zastupitel Petr Novotný jako předseda spolku Mladí za rozvoj Jemnice zase říká jasné „ANO“. Zastupitelé, kteří váhají s jasným vyjádřením, jsou pod tlakem aktivistů za spolku „Za dobrý život na Jemnicku“. Přeměna spolku na politickou sílu se vesměs očekává s tím, že aktivisté budou kandidovat v místních politických volbách.

Jasný názor neumí říci místní ODS, která pod vedením zastupitele Pavla Nevrkly opatrně dává najevo sympatie záměrům podnikatele Josefa Koláře. Postoj ODS je ale velmi opatrný.

V létě slibované místní referendum s právním závazkem respektovat vůli lidu je pomalu nahrazováno nezávaznou anketou průzkumu veřejného mínění. Podle veřejného mínění pak strany vyladí postoje k podnikání zemědělce Koláře. V celém záměru jde o stovky nových pracovních míst, ale ty jsou až na konci politických zájmů.

Vyjednávání místních politiků Jemnice se zemědělcem Josefem Kolářem je tak stále více o kompromisech. Kompromis ale neznamená optimální způsob řešení sporů, neboť ve skutečnosti znamená ústupek nebo nenaplnění očekávání žádné z vyjednávajících stran. Ve finále tak nemusí dojít k nalezení optimální způsob řešení spolupráce zemědělce Koláře s městem Jemnice ve smyslu všestranného vítězství.

Celé politické jednání Jemnice se zemědělcem Kolářem je vlastně zkouškou politických schopností a dovedností zájemců o křeslo starosty města. I současný starosta města Miloň Slabý se účastní vyjednávání o podobě budoucích podnikatelských podniků zemědělce Koláře. A tak volič může hodnotit a porovnávat schopnosti kandidátů na post starosty vyjednat pro budoucnost města ty nejlepší podmínky.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů