Postup jihlavského stavebního úřadu v době koronavirové krize je podle seniorů necitlivý

Přes pozemek osmdesátiletých seniorů má vést nová příjezdová trasa do objektu bývalé střední školy na Havlíčkově ulici v Jihlavě. Střední škola se má proměnit na byty.

Oznámení o zahájení společného řízení na přestavbu objektu bývalé školy bylo oznámeno úředně dne 9.3.2020 veřejnou vyhláškou a vyvěšeno na úřední desku města Jihlavy 10.3.2020.

„Pokud bylo vyvěšeno fyzicky na úřední desce, tak jsme měli možnost tuto skutečnost zjistit pouze v době tří dnů, protože již 13.3.2020 byl vzhledem ke koronavirové pandemii vyhlášen nouzový stav. V tomto nouzovém stavu bylo vládou doporučeno, aby starší občané, což my jsme (je nám oběma nad 80 let), nevycházeli ze svých domovů. Protože vyhlášení vlády ČR respektujeme, tím nám bylo též znemožněno jakkoliv zjistit, že na stavbu výše uvedeného bytového domu v Havlíčkově ulici bylo zahájeno společné řízení,“ píší manželé v podaném odvolání.

Oznámení zahájení společného řízení bylo pro seniory těžko dohledatelné, nebylo s nimi námi jednáno jako s účastníky řízení a jejich vlastnická a jiná věcná práva mohla být stavbou dotčena.

Podle vyjádření obyvatelů sousedního domu se vybudováním nadzemních parkovacích stání se rapidně sníží komfort bydlení bytového domu, a to tím že se stání bude nacházet bezprostředně v úrovni balkonů jednotlivých bytů. Vzniklý hluk a výfukové plyny z automobilů budou bezprostředně znečišťovat ovzduší a budou mít nepříznivý vliv na bydlení v domě. Zvýšená prašnost a hluk způsobená projíždějícími automobily navíc těmi, kteří budou čekat na otevření podzemních garáží je nepřípustná.

V místě vjezdu do podzemních garáží se nachází ložnice asi dvanácti bytů bytového domu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů