Posun v Jihlavě? K ODS jdou Piráti se STANem společně

Sestavování koalice na jihlavském Magistrátě se posunuje do další fáze. Z dvoustranných rozhovorů jsou najednou třístranné. K ODS míří vyjednavači Pirátů a STANu současně, což by postačovalo na sestavení koalice s těsnou většinou devatenácti hlasů.

Může jít o obrázek 1 osobě a text that says 'THII'

Je pravděpodobné, že Piráti i STAN přinesou na jednání nabídku křesla primátora pro lídra ODS Petra Ryšku. Nejsou ale slyšet žádná optimistická prohlášení ani ze strany ODS ani ze strany Pirátů nebo STANu.

Posun v jednáních o sestavování koalice na jihlavském Magistrátě tak lze spatřovat především v rozšíření formátu koaličních rozhovorů. Třístranným jednáním ovšem chybí jakýkoliv optimismus, koalice s těsnou většinou fungovala na jihlavském Magistrátě už s primátorkou Karolínou Koubovou ještě pod vlajkou STANu. Mezi primátorkou Koubovou a STANem ale došlo k politickému rozvodu a primátorka Koubová začala dělat politiku pod vlajkou Pirátů.

Vládnutí v koalici s devatenácti hlasy má v politických kuloárech místní politiky označení „problematická koalice“. Malým stranám pomůže do křesel radních města, velké strany jsou závislé na plnění požadavků těch malých. Komfortní vládnutí zaručuje jen koalice s převahou více hlasů v zastupitelstvu města, kdy absence by každého hlasu ohrožuje stabilitu koalice. Více zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů