Pracovní skupina zastupitelstva odsouhlasila studii rekonstrukce zimního stadionu

Plány rekonstrukce jihlavského zimního stadionu postoupily o další drobný politický krůček. Pracovní skupina jihlavského zastupitelstva, ve které jsou zástupci koalice i opozice odsouhlasila zadání objemové studie rekonstrukce zimního stadionu pro dvojici architektů Antonín Buchta a Vladimír Žák. Cena? Dvě stě tisíc korun. „Myšlenka architektonické soutěže radního Beke je definitivně minulostí, za což jsem osobně velice rád!“ řekl opoziční zastupitel Daniel Mayer (ANO).

Jihlava se tak vydává cestou opravy původního projektu pelhřimovského projektanta Žáka ve spolupráci s architektem Buchtou. Výhodou této varianty je platné stavební povolení a také rychlost realizace, kdy oproti původnímu návrhu dává šanci realizaci ukončit již v roce 2018. Variantu aktualizace původního projektu prosazovala opozice, koalice plánovala vypsání architektonické soutěže za osm milionů korun.

„Schůzky kolem zimáku nic nepřinášejí. Poslední varianta zpracování objemová studie za dvě stě tisíc nás k cíli neposouvá ani o metr. Naopak se čím dál více potvrzuje, že navrhnout kvalitně stadion v intravilánu obce je nad síla dvojice Žák-Buchta. Navíc z toho mám pouze pocit, že jim jde čistě o zakázku, ne o kvalitu. Věta: nabídka na aktualizaci projektové dokumentace je necelé dva miliony, protože více zákon nepovoluje mě dorazila,“ prohlásil radní David Beke (ODS).

Antonín Buchta (uprostřed) s Vladimírem Žákem (vpravo)

„Zanedlouho vyprší platnost stavebního povolení, ale není problém ho prodloužit,“ dodal projektant a zastupitel Radek Popelka (ANO).

Červnové zastupitelstvo Jihlavy by mělo hlasováním „odmávnout“ (schválit) dohodu pracovní skupiny zastupitelů. „S mým hlasem nemůže koalice počítat. Zvedám ruku jen pro projektové postupy, které přinášejí kvalitu,“ prohlásil radní David Beke (ODS). Studie proveditelnosti by měla být hotová do konce letních prázdnin, poté by mělo následovat přepracování stávajícího projektu pro stavební povolení na současné legislativní normy.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů