Primátorka předčasně odešla z jednání radních města

Čtvrteční jednání radních města Jihlavy předčasně opustila primátorka Karolína Koubová (Piráti a Fórum Jihlava).

„Řekla nám radním města, že jde pomáhat na Brněnskou 29,“ uvedl první náměstek Petr Ryška (ODS). Na adrese Brněnská 29 město připravuje prostory pro uprchlíky známé jako Ukrajinský dům.

Důvod předčasného odchodu z jednání radních města prozradila sama primátorka na sociálních sítích. „Dnes jsme si mákli,“ informovala primátorka Koubová na sociální síti. Viditelně přitom primátorka Koubová nemyslela jednání radních města Jihlavy, kterého se od rána účastnila.

„Abych řekl pravdu, všiml jsem si odchodu paní primátorky během projednávání dost důležitých majetkových bodů města. Ale myslel jsem si, že odchází na důležité jednání,“ uvedl náměstek Martin Laštovička (KDU-ČSL).

Podle náměstka Laštovičky chyběla primátorka zhruba dvě hodiny, při odchodu primátorky ale nikdo z radních nevěděl, jak dlouho bude ještě jednání trvat.

Otevření Ukrajinského domu v Jihlavě kancelář primátorky narychlo přesouvalo na termín, kdy se mohla účastnit i primátorka Karolína Koubová. V původně stanoveném termínu by se otevření domu mohli účastnit jen náměstci Ryška s Laštovičkou. „Určitě se zeptám na důvod předčasného odchodu z jednání Rady města,“ dodal náměstek Laštovička.

Neúčast na jednání Rady města potvrdil i další náměstek Vít Zeman (TOP09). „Jsem rád, že paní primátorka se může spolehnout na práci svých náměstků. I když poslední téma městské rady „Housing first „vyvolalo dlouhou diskuzi “ řekl Zeman.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů