Případ Kovářů: tři možnosti vývoje na valné hromadě Dukly Jihlava

Ještě před rokem byl Ondřej Kovářů hvězdou mládeže prvoligového juniorského týmu HK Mountfield Hradec Králové. Dnes je bez stálého angažmá, rodina se snaží vykoupit hráčská práva z Dukly Jihlava. Pokud by se mateřský klub (HC Dukla Jihlava) nedomluvil se zájemcem (Mountfield HK) na tržní ceně, mohlo by se výchovné (částka za přestup) stanovit i podle tabulek ČSLH. Šlo by o několikanásobky částek dnes navrhovaných valné hromadě klubu.

Ondřej Kovářů v reprezentačním dresu České republiky

Případ prodeje hráčských práv (trvalý přestup) bude posuzovat Rada města Jihlavy v roli vlastníka hokejového klubu Dukla Jihlava.

Politici mohou zvolit jednu ze tří rozhodnutí variant rozhodnutí:

A. Vyhovět Ondřeji Kovářů: Radní města Jihlavy by v roli vlastníka hráčských práv souhlasili s navrženým transferem z Jihlavy do Hradce Králové i s navrženou částkou. Velmi pravděpodobně by spustili další žádosti o odchod z Dukly Jihlava kamkoliv jinam za symbolickou částku. Hokejový klub ve vlastnictví města by splnil vůli politiků a umožnil restart hokejové kariéry.

B. Odmítnutí žádosti Kovářů a ponechat rozhodnutí na klubu: Radní města Jihlavy by tímto rozhodnutím poslali signál do sportovního prostředí o neprůchodnosti “ přestupní cesty přes radnici“. Veškeré hokejové přestupy se odehrávají výhradně ve sportovním prostředí. Čekalo by se na jasný zájem nového klubu i na adekvátní finanční nabídku. Může to znamenat i přerušení nebo dokonce konec profesionální hokejové kariéry pro Ondřeje Kovářů, hokeji, výkonostnímu hokeji se může věnovat i nadále. V přestupním termínu nebyl viditelný zájem hokejových klubů o angažování mladého hokejisty. Mateřský klub tak neměl o čem jednat.

C. Rozhodnutí nepadne žádné nebo dojde k přijetí kompromisu. Jednateli hokejového klubu radní uloží konkrétní úkol podle libosti, který jednatel klubu splní.

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů