Připravuje se propojení veřejné dopravy Vysočiny s jižní Moravou

Krajské dopravní systémy Vysočiny (VDV) a jižní Moravy (IDS JMK) by se mohly propojit již v blízké budoucnosti.

“ V současné době se soustřeďujeme na spolupráci s Krajem Vysočina, s nímž usilujeme o vytvoření takového produktu, který umožní zkombinovat jízdní doklady VDV a jízdní doklady IDS JMK,“ uvedla mluvčí Jihomoravského kraje Alena Knotková.

„Jednání s jižní Moravou jsou z okolních krajů Vysočiny asi nejdál, ale pořád jsme na začátku,“ řekl předseda Výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21 kraje Vysočina Martin Hyský.

K tempu integrace krajských tarifů se předseda Hyský nechtěl blíže vyjadřovat.

V Jihomoravském kraji se již dříve delší dobu uvažovalo o rozšíření Integrovaného dopravního systému (IDS) do Žďáru nad Sázavou. „Tato destinace je však již příliš vzdálená pro běžnou denní dojížďku obyvatel regionálními vlaky, integrace rychlíků by pak vyžadovala součinnost Ministerstva dopravy a Českých drah,“ uvedla mluvčí Knotková.

Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje již přesahuje do některých měst a obcí Vysočiny, například do Náměště nad Oslavou,
Moravských Budějovic. Velké Bíteše a Bystřice nad Pernštejnem.

Kromě Vysočiny přesahuje veřejná doprava jižní Moravy na území okolních krajů například částečně do Březové nad Svitavou, Jevíčka, Protivanova, Nezamyslic, Osvětiman, Uherského Hradiště, Myjavy, Skalice nebo dokonce i do rakouských měst Poysdorfu, Laa/Thaya, Retzu, Drosendorfu. Obvykle se jedná o historické přestupní uzly na další dopravu v těsné blízkosti krajské hranice.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů