Pro havarovanou autocisternu na D1 míří pomoc z Německa

Dne 27. září, kolem druhé hodiny odpoledne došlo na 153. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno k dopravní nehodě nákladního vozidla (cisterny), které vyjelo mimo komunikaci.

Řidič nákladního vozidla byl s podezřením na lehké zranění transportován zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Dechová zkouška, kterou policisté u řidiče provedli, byla negativní.

“ Zjišťování příčiny a okolností nehody je předmětem dalšího šetření,“ uvedla mluvčí policie Stanislava Rázlová.

Podle informací Občasníku se první pokus o vyproštění autocisterny nezdařil.Pro postavení havarované cisterny s nákladem na kola silným autojeřábem by byla potřeba úplná uzavírka dálnice D1 směrem na Brno, k čemuž ale Ředitelství silnic a dálnic jako správce komunikace nedalo souhlas.

Příčina neúspěchu prvního vyprošťovacího pokusu bude předmětem dalšího šetření pro podezření na přetížení přepravovaného nákladu. Pokud by hmotnost nákladu byla v pořádku, autojeřáb by neměl větší problémy se zvednutím cisterny.

Po pětihodinovém úsilí byl na místo nehody povolán sací bagr z Německa, který odlehčí autocisternu o část nákladu. Záchranné práce pak budou pokračovat.

Podle vyjádření odborníků z řad vyprošťovacích a nehodových služeb leží autocisterna dost nešťastně v terénu, kdy jediný možný přístup i pracovní prostor pro těžkou techniku je dálnice D1. Pro práci autojeřábů s menší nosností a menšími nároky na pracovní prostor je nezbytné odčerpání části nákladu. Pak bude možné havarované vozidlo překlopit zpět na kola a vyprostit z místa nehody.

Podle vyjádření policejní mluvčí Stanislavy Rázlové začalo v deset hodin dopoledne přečerpávání nákladu (sušené mléko) do přistavené nákladní soupravy, kdy při této činnosti je omezena krajnice a je zde možnost, že bude nárazově omezen i pravý jízdní pruh.

„V 20:00 hod. by měla firma Jerex započít s pracemi na vyproštění nákladní soupravy, kdy v místě bude omezena krajnice a pravý jízdní pruh, je rovněž možné, že bude nárazově omezen i levý jízdní pruh (tzn. směr na Brno uzavřen) a to po dobu cca 10-15 min.,“ informovala policejní mluvčí Rázlová.

Při vyprošťování nákladní soupravy bude provoz v místě vyprošťování omezen pomocí DIO, které dle schématu postaví SSÚD č.4 Domašov, rovněž bude na místě asistovat policejní hlídka dálničního oddělené policie Velký Beranov.

Noční záchranná akce dopadla podle policejních informací úspěšně.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů