Prohlášení Jany Nagyové (ANO) k sestavování koalice v Jihlavě

S ohledem na různé informace a razantní vyjádření různých zástupců různých zastupitelských stran na adresu moji osoby, bych se k tomu ráda alespoň písemně vyjádřila. Kdo chce, pochopí. Kdo ne, ten naslouchat nebude.

Ano, není standardní a asi ani běžné aby člověk obžalovaný vůbec šel do voleb. Není to však vůbec standardní situace. Pro neznalé věci si dovoluji připomenout, že již v počátcích kauzy jsem v roce 2018 zcela odstoupila z pozice jak náměstkyně tak i zastupitelky. Věřila jsem, že v řádech měsíců se přijde nato, že jde o kolosální omyl a život se vrátí do normálu. Žel, nestalo se a naopak, situace eskalovala až do současných poměrů kdy stojím před soudem, který díky přítomnosti novinářů připomíná reality show.

Přitom podstata mého obvinění spočívá v tom, že jsem v roce 2007/2008 měla vědět něco, o čem Evropský soudní dvůr rozhodl až v roce 2014!!!.

Takže opravdu jsem nikoho nemohla uvést v omyl, ani záměrně uvést nepravdivé údaje protože k uvedenému chování nebyl sebemenší důvod. A pro úmysl už není vůbec žádný důvod. Proč bych to dělala? A pro koho? Co bych z toho měla???

Ano, čtete správně. I proto věřím, že nezávislý soud potvrdí moji nevinu – nemám důvod tomu nevěřit. Žel, táhne se to již dlouho, jak jsem říkala opakovaně – mým dětem to dětství nevrátí, mně zničené roky taky ne a kýble špíny které lidi vylili na moji hlavu už žel taky nikdy nikdo nevyčistí.

A právě proto jsem se rozhodla kandidovat – na základě nabídky a jednomyslného stanoviska místního ANO které doteď za mnou pevně stojí. I do komunálu. Kam si myslím že patřím. A po sice prohraných senátních volbách, ale s druhým nejvyšším počtem mandátů v druhém kole, si to myslím ještě víc.  

Lidi kteří mně znají osobně a znají jen zlomek této historie,  nepochybují o mé nevině.

Zároveň bych ráda připomněla historii hejtmana Půty, který byl v identické situaci jako já, a vedení STAN mu vyjadřovalo plnou podporu. I on vše v plném rozsahu odmítá. Jakožto obžalovaný a obviněný obhájil mandát krajského zastupitele a „vládl/vládne“. A nevím o tom, že by to někdo řešil. Nakonec byl prvoinstančním soudem po 6 letech kauzy osvobozen ale tento týden, po dvouleté pauze kvůli změně soudce, se vše začíná znovu. Zamyslel se někdo nad tím, jak jednoduché je člověka definitivně odstavit a zničit? Jak křehký je svět který jsme si vystavěli? Proto se má ctít presumpce neviny. A politici by to měli dělat jako první – jít vzorem!

Byla bych však velice nerada, kdyby kvůli mé osobě nedošlo k racionálnímu řešení vhodnému pro Jihlavu. Protože sice manželství z rozumu nebývají navenek plné zamilovaných pohledů, ale taky nedochází k bouřlivým rozvodovým bitvám a prostě, bývají to manželství nejstabilnější a produktivní.

Proto určitě je možné najít cestu, která bude schůdná pro všechny strany. A za sebe říkám, že ačkoliv cítím velký závazek vůči voličům a nechci je zklamat, jsem ochotna udělat krok stranou, pokud bude ke prospěchu Jihlavy…  

Takže pokud problém spolupráce s ANO je opravdu jen moje osoba – nabízím řešení. Pokud však jsem jen zástupný problém – tak je čas vyložit karty na stůl.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů