První „hlídací rodiče“ Vysočiny čeká tvrdá práce i sláva jako Gagarina a Těreškovovou

V kraji Vysočina se chystá pilotní projekt „hlídacích rodičů“ jako náhradní formy předškolních péče. První účastníky projektu tak čeká podobná sláva jako kosmonauty Gagarina a Těreškovovou při letu do vesmíru. Poznají dosud nepoznané jako první.

Tagesmütter in Österreich - mehr als nur systemrelevant • SHIFTING VALUES

První „hlídací rodiče“ musí zvládnout veškeré nedokonalosti nového systému náhradní předškolní péče, který sice ve světě funguje pod názvem „Tagesmutter“ nebo „Tageseltern“, leč v České republice jde o naprostou novinku.

Tým „hlídacích rodičů“ projde vstupním školením podobně jako tým kosmonautů při dobývání vesmíru v minulém století. Pokazit nebo nefungovat správně se může tisíc nejrůznějších věcí.

Mezi dobrovolníky pro první vlnu „hlídacích rodičů“ se dají čekat především mladé maminky se zkušenostmi z německy mluvících zemí, kde tento koncept funguje. Co funguje ve světě, nemusí z počátku dobře fungovat v Česku.

Schopnost spolupráce s úřady se u prvních zájemců očekává na podobné úrovni jako schopnost kosmonautů Gagarina a Těreškovové letět do vesmíru jako první.

¨Následovníci prvních „hlídacích strýčků a tetiček“ to budou mít podstatně jednodušší, stačí prostá výměna zkušeností, které ty první museli sami získat. Nebude to jednoduché, ale velmi záslužné.

O samotném projektu čtěte více přímo zde, videozáznam odpovědí náměstkyně Hajnové přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů