Radní Břížďala (Piráti) žádá pomoc ředitelů, kterým vyhlásil konkurzy

Školská poĺitika Pirátů ve vedení Kraje Vysočina začala vyhlášením pravidelných konkurzů. Radní pro oblast školství Jan Břížďala se chystá hodnotit práci ředitelů v čele školy. Dosud byli ředitelé škol odměňováni za dobré výsledky ve vedení školy důvěrou Kraje Vysočina jako zřizovatele nevyhlašováním konkursu na místo ředitele.

Nástup Pirátů do vedení kraje Vysočina změnil atmosféru vzájemné důvěry mezi radním Břížďalou a řediteli škol. Přijdou konkurzy. Dárek v podobě plošných ředitelských konkursů byl pro školskou veřejnost překvapením: Piráti se v předvolební kampani tématem plošných konkurzů nechlubili.

Plošné konkurzy na místa ředitelů škol je ideální šance dosadit do křesel ředitelů příznivce Pirátů a radního Břížďaly zvlášť. A nemusí jich být málo.

Teď přišla doba Břížďalovy žádosti o pomoc ředitelů středních škol s náborem studentů jako pomocných sil do nemocnic. Zapojení ředitelů do náborové kampaně má svou logiku. Studenti už zjistili jisté zpoždění ve finančním odměňování za nezištnou pomoc, do nemocnic se příliš nehrnou.

A tak mají radnímu Břížďalovi pomoci s náborem studentů ředitelé středních škol. Náborovou aktivitu ředitelů radní Břížďala jistě ocení při hodnocení ředitelů u ředitelských rekonkursů.

Období vzájemné důvěry mezi Krajem Vysočina a učitelskou veřejností pomalu končí. Radní Břížďala nastavil nový přístup a zrušil staré jistoty v krajském školství Vysočiny.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů