Radní Rapušák potvrdil návrat do ODS

Na politické scéně Velkého Meziříčí tiká přestupová bomba. Radní Tomáš Rapušák potvrdil návrat do řad členů Občanské demokratické strany.

Rapušákovu přihlášku do ODS by měla místní rada projednat ještě před začátkem stranických primárek, kdy členové místní buňky ODS vybírat lídra kandidátky ODS.

Podnikatel Tomáš Rapušák kandidoval do místního zastupitelstva jako člen ODS v devadesátých letech, v dobách starosty a předsedy místní ODS Radovana Necida stál mimo ODS.

Do místní politiky se vrátil v řadách uskupení Meziříčské fórum, kdy spolu s tehdejší místostarostkou Jiřinou Jurdovou a zastupitelem Jiřím Kaše získali tři mandáty. V polovině funkčního období došlo k rozpadu koalice vedené tehdejším starostou města Josefem Komínkem (ČSSD) a zastupitel Tomáš Rapušák se stal radním města.

Příchod Tomáše Rapušáka vyvolal na místní politické scéně nervozitu, starosta města Alexandros Kaminaras (Společně VM) už vyvolal jednání s místní radou ODS o další podobě spolupráce.

Loni v prosinci rezignoval na post radního města bývalý předseda místní ODS Petr Velička. Právě příchod Tomáše Rapušáka do řad ODS může způsobit další oslabení pozice Petra Veličky při sestavování kandidátní listiny ODS.

Přihláška Tomáše Rapušáka do řad ODS je také dalším viditelným důkazem zlepšování zdravotního stavu radního města Velké Meziříčí. Radní Rapušák na dotaz Občasníku nepotvrdil ani nevyloučil účast v podzimních místních volbách s tím, že bude vše záležet na dalším zlepšování zdravotního stavu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů