Piráti dosud nezveřejnili stanovy ani členy Základny

Nový volební projekt Pirátů a Fóra Jihlava má dokonce i vlastní pravidla fungování. Podle těchto pravidel mají být zveřejněna jména členů Základny, kteří na Hromnice (2.2.2022) zvolili Výkonnou radu volebního projektu PiFo Jihlava.

Předsedou výkonné rady PiFo se stal Pirát Tomáš Bouda, záda mu kryjí místopředsedkyně Eva Nováková, Daniel Škarka a primátorka Karolína Koubová.

Vít Žáček - osobní profil | Lidé a týmy

Pravidla fungování nového volebního projektu vypracoval předseda jihlavských Pirátů Vít Žáček (dokument zde). Žáček usiluje i o zřízení neveřejné části pirátského Fóra s názvem Základna. Nábor nových členů se Pirátům vůbec nedaří: za poslední čtyři roky se jihlavským Pirátům podařilo přijmout dva nové členy, což předseda Žáček považuje za střízlivý úspěch.

Piráti v Jihlavě počítají s omezením komunikace navenek, většinu komunikace převezme nový volební projekt „Piráti a Fórum Jihlava“ (PiFo).
Větší část úkolů nyní přejde podle předsedy Žáčka na bedra Základny, Výkonné rady a jejich pracovních skupin. Nicméně bude na předsednictvu místního sdružení, jak se postaví k nové situaci, kdy nebude přímým kontaktem s politickým vnějškem, nýbrž spíše kontaktem s PiFo, které bude realizovat politiku na komunální úrovni.

Vztahy s PiFo budou podle předsedy Žáčka patrně komplexní a zatím není ještě úplně jasné, jak budou vypadat v praxi. Také aktivizace příznivců a příznivkyň Pirátů bude i úkolem PiFa, ale konkrétně v této oblasti by mělo aktivitu vyvíjet i předsednictvo jihlavských Pirátů. Právě předsednictvo místního sdružení Jihlavsko má podle předsedy Žáčka nejlepší znalost toho, kdo z naloděných má potenciál být platným při vytváření programu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů