Referendisté svolali veřejné shromáždění, ale sehrají divadlo

Úředně je ohlášeno veřejné shromáždění, bude se ale konat divadelní představení. Velkomeziříčská radnice musí pečlivě posoudit akci přípravného výboru „Za náměstí VM“, který svolal veřejné shromáždění na městský pozemek v lokalitě „za Svitem“. Informaci o úředním oznámení shromáždění potvrdil tajemník úřadu Marek Švaříček.

Ve skutečnosti ale zřejmě nejde o žádné veřejné shromáždění, ale divadlo. A to doslova. Zastupitelé města Velké Meziříčí dostali pozvánku nikoliv na veřejné shromáždění, ale na divadelní představení  Běžkařská odysea pražského dua Bratři v tricku.

Velkomeziříčská radnice má jen minimum možností shromáždění zakázat.  Zástupce velkomeziříčské radnice může v místě shromáždění udílet pokyny sloužící k zajištění účelu shromáždění a k ochraně veřejného pořádku, zdraví a majetku.

Prohlásit kulturní představení za veřejné shromáždění je zřejmě švindlem aktivistů na ušetření poplatků za zábor veřejného prostoru. Velkomeziříčské radnice tak musí posoudit, zda nedošlo ke zneužití shromažďovacího práva.

Velkomeziříčská radnice už řeší letní neohlášenou akci iniciativy „Za náměstí VM“, kdy aktivisté neoznámili radnici konání veřejného shromáždění (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů