Rybáři podají kasační stížnost proti oddělení revíru Markovka 1

Rekonstrukcí vodní nádrže Markovka v Kožichovicích u Třebíče došlo ke změně místních podmínek rozhodných pro vyhlášení příslušného rybářského revíru (vodní nádrž naplní zákonné znaky rybníka) a Lesy České republiky jako vlastník rybníka Markovka vyjádřily vůli, aby rybník již nebyl součástí původního rybářského revíru. Kraj Vysočina jako úřední orgán vyjmul rybník z rybářského revíru.

Rozsudkem Krajského soudu byla zamítnuta žaloba rybářů proti vynětí rybníka Markovka známého i pod názvem „vodní nádrž Kožichovice“. Po dokončené rekonstrukci vodní nádrž Kožichovice naplnila znaky rybníka podle zákona o rybolovu.

Předseda pobočného spolku Moravského rybářského spolku v Třebíči Jiří Kuba hodlá podat kasační stížnost, která ale nemá odkladný účinek na soudní rozhodnutí. Rybolov na vodním revíru Markovka 1 je tak nyní zakázaný. Blíže předseda Kuba nechtěl celou záležitost komentovat. Rybáři ale budou muset jednat o dalším využití rybníka Markovka s Lesy ČR jako vlastníkem rybníka.

Rekonstrukci vodní nádrže Markovka dokončily Lesy České republiky coby správci drobných vodních toků před čtyřmi lety. Obnova vodního díla stála 36,7 milionů korun. Z celkových 36,7 milionů korun podnik čerpal 31,8 milionů korun z dotací Ministerstva zemědělství ČR, zbytek hradil z vlastního rozpočtu.

Lesy České republiky počítají s využitím rybníka Markovka pro sportovní rybolov. „V první polovině tohoto roku vyhlásíme výběrové řízení na pacht vodní nádrže. Přihlásit se samozřejmě může i Moravský rybářský svaz. S vítězem tohoto výběrového řízení pak uzavřeme pachtovní smlouvu na užívání vodní nádrže a provozování sportovního rybolovu,“ uvedla mluvčí Lesů České republiky Eva Joklová.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů