Šaráda! Velkomeziříčské koalici chyběly hlasy v zastupitelstvu

Šaráda! Toto slovo použil starosta Alexandros Kaminaras pro jednání Zastupitelstva města Velké Meziříčí. Nebo spíše pro nejednání. Koalici neměla dostatek hlasů ani pro schválení programu jednání.

Bylo by jistě zajímavé vidět, co by nastalo, kdyby opozice pomohla koalici schválit navržený program jednání. V současném složení vládne koalice od únorového zastupitelstva, kdy se starostou stal nejmladší člen místního zastupitelstva Alexandros Kaminaras. Místostarostou se stal naopak nejstarší člen zastupitelstva František Smažil.

Neschválení programu jednání ze strany opozice označil starosta Kaminaras za malomyslné jednání nad kterým vyjádřil znechucení. A nazval jej šarádou, což je jiný název pro humorné představení. Ovšem není zcela jasné, co považuje za šarádu během jednání nebo spíše nejednání zastupitelstva města. Starosta Kaminaras neměl při začátku jednání dostatek svých koaličních zastupitelů, kteří jej v únoru zvolili starostou města.

Je to přesně ten problém, kdy jsou síly v zastupitelstvu takřka rovnoměrně rozloženy. A tuto křehkou většinu by měli podporovat především zastupitelé koalice, která zvolila Alexandrose Kaminarase novým starostou města.

Všem obyvatelům města se starosta omluvil v prohlášení na webu městského zpravodaje Velkomeziříčsko. Prohlášení starosty Kaminarase zcela chybělo na webových stránkách města.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů