Sestavování koalice s ANO bylo pro poslankyni Decroix (ODS) mrzení

Pouhé tři věty věnovala poslankyně Eva Decroix sestavování koalice na jihlavském Magistrátě v týdenním přehledu výsledků práce. Po rozsáhlé mobilizaci veřejného mínění ve prospěch senátora Miloše Vystrčila (ODS) proti jihlavské zastupitelce Janě Nagyové (ANO) v senátních volbách na Jihlavsku se dojednávala spolupráce ODS/KDU-ČSL s hnutím ANO.

Poslankyně a Decroix předsedkyně ODS Vysočina byla z výsledku jednání očividně zklamána.

“ A další politické jednání. Tentokrát o jihlavské koalici na radnici. Nejradši bych o tom nepsala. Je z toho mrzení. Moje i ostatních. Ale diskuze k nějakému závěru dospěje,“ shrnula své pocity předsedkyně Decroix.

Předseda jihlavské ODS David Beke má z politické situace podobné pocity.

„Všechna řešení jsou při současném výsledku voleb špatná a budeme za ně kritizováni. Presto jsem dostali dost hlasů voličů, abychom to byli my, kdo musí tu zodpovědnost přijmout a rozhodnout se. Až historie ukáže, zda jsme udělali dobře,“

Primátorem Jihlavy má být zvolen lídr ODS Petr Ryška, jihlavská zastupitelka a spoluobžalovaná s Andrejem Babišem v kauze Čapí hnízdo Jana Nagyová (ANO) má být koaličně izolována a nebude součástí koalice ve vedení města.

I tak bude mít koalice převahu pěti hlasů, což zaručuje větší politickou stabilitu než vládnutí v problematické koalici minulého funkčního období s primátorkou Karolínou Koubovou bez hnutí ANO.

Mrzutou náladu členské základny okomentoval i bývalý místopředseda Trikolory a jihlavský podnikatel Jan Tesař. Tesař byl v minulosti členem ODS Jihlavy, odkud odešel s dalšími příznivci Václava Klause do Trikolory.

Není k dispozici žádný popis fotky.

„Hezky se ta kaše „slušnosti a morálky“ vaří, recept je jednoduchý a chuť porad stejně mdlá… Jsou lidi, kterým ještě chutná a nebo ji jedí ,že věří, že je zdravá a vše ostatní je fuj…A teď co s tím. Milošek je zvolen a do kaše se strčit nenechá a ostatní straničtí nosiči vody ať se vykoupou… Tak šup, šup..

 Samozřejmě, že jediná rozumná varianta pro ODS i ANO je tato koalice, ale jak to teď podat voličům, kteří jsou nafutrovaní tou skvělou nejslušnější kaší kam přece párky z Kostelce rozhodně nepatří. Tak budeme chvilku koukat na naoko smutné kluky z ODS, kteří se přece obětují pro město, ale ve skutečnosti jsou šťastní, že mohou zůstat u válu…To je politika. A už se těším jak se při příštích volbách zase bude podávat ta kaše. Zase si ji pár lidí slupne ,“ prohlásil Tesař.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů