Špatné zprávy stmelily oživování nejisté sezóny úzkokolejky

Pikantní zpravodajství o sporech kolem oživování úzkokolejky skončilo sotva začalo. Spory mezi zadluženou firmou Jindřichohradecké místní dráhy vedené zástupcem věřitelů Janem Kyselou a vybraným dopravcem Gepard Express v čele s Albertem Fikáčkem skončily, jakmile se objevily první informace o možnosti nasadit lokomotivu a vagóny odjinud k přepravě cestujících na úzkokolejce.

Informace o přerušeném řízení Drážního úřadu o úředním povolení (více zde) hrozila být poslední kapkou poháru trpělivosti příznivců železniční dopravy a úzkorozchodné zvláště.

Místo obchodních sporů se objevil optimismus a chuť složitou situaci zvládnout. Zadlužená firma se dohodla s dopravcem na pronájmu vozidlem úzkokolejky, spory nahradily optimistická prohlášení o obnovení letního provozu. Možná s mírným časovým zpožděním zahájení provozu.

Celá letní sezóna provozu jindřichohradecké úzkokolejky je velmi nejistá: může být s plnou parádou jízd parních vlaků nebo nemusí být vůbec žádná. Spory kolem obnovení provozu by příznivci neodpustily asi žádnému z aktérů.

Spory kolem oživování úzkokolejky jsou rázem zapomenuty a detaily obchodních sporů nemusí být široké veřejnosti známé. Aktéři sporů se tváří, jako kdyby spory nikdy nebyly. Optimistická vyjádření uklidňují rozčilené příznivce úzkokolejné dráhy, které zajímá především termín zahájení letního provozu. A jestli nějaký letní provoz vůbec bude.

Obnovení řízení u Drážního úřadu o povolení přepravy cestujících se dá čekat velmi brzy, snad stejně brzy bude i finální rozhodnutí o povolení letního provozu. Optimismus a víra v lepší budoucnost zadlužené dráhy snad způsobí zázrak.

O budoucnosti úzkokolejky můžete hlasovat v anketě na sociálních sítích:

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů