Spory v Třebíči: Hokejový manažer Mejzlík naznačil sestupové starosti

Letošní rok hraje Horácká Slavia Třebíč nesestupovou hokejovou soutěž. Její hokejový manažer Roman Mejzlík ale naznačil sestupové starosti.

„A jestli spadneme, tak spadneme. My tady ze sestupů máme strašný strach, ale proč? Tak se tady bude hrát druhá liga, no a co,“ uvedl Mejzlík v rozhovoru pro trebicsky.denik.cz.

Tohle nešťastné vyjádření se bude snažit hokejový klub vymazat z paměti hokejových fanoušků Horácké Slavie Třebíč.

Letošní rok je první liga nesestupovou soutěží, případný sestup by se týkal až příští sezóny. Z Mejzlíkova vyjádření se dají tušit dlouhodobé starosti, které nemusí skončit jednou nepovedenou sezónou. Chodit se dívat na výkony klubu, který míří do nižší soutěže nebude diváky nijak přitahovat. Mejzlíkův nešťastný výrok tak jenom prohloubí finanční problémy klubu.

Letošní rok končí hned trojice zkušených hráčů, které lze označit za opory týmu. Manažer Mejzlík je hodlá nahradit juniory. Výsledky A-týmu tomu budou odpovídat.

Z vyjádření hokejového agenta Martina Stloukala (více zde) lze tušit finanční problémy většího rozsahu. Pokud klub neudrží dluhy v přijatelných mezích, může přijít o prvoligovou licenci u zeleného stolu.

Finanční problémy A-týmu Třebíče budou zřejmě většího rozsahu. A těžko zvládnutelné za jednu „nesestupovou“ sezónu. To si zřejmě uvědomil manažer Mejzlík, když pro místní tisk naznačil možnost sestupu. Sestup do nižší soutěže se může odehrát ale až další „sestupovou“ sezónu. Finanční problémy A-týmu ovlivní chuť juniorů čekat na šanci startu za A-tým. Konkurenční kluby nabídnou třebíčským juniorům možnost perspektivní kariéry.

Manažer Mejzlík naznačil velké existenční starosti třebíčského hokeje v blízké budoucnosti. Letošní nesestupová sezóna nejspíše způsobí sestupové starosti v sezóně příští. Budoucnost třebíčského hokeje záleží na schopnostech současného manažera klubu. Nebo na rychlém výběru nového manažera klubu.

AKTUALIZOVÁNO:

Ukázka z výroků manažera Mejzlíka publikovaná v deníku Blesk přímo zde

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů