Spravedlivě! Nespravedlivý přístup pelhřimovských lidovců ke sportu

pukTouha lidoveckého místostarosty Josefa Kocha po spravedlivém přístupu pelhřimovské radnice k výkonnostnímu sportu ve městě narazila na hranice každodenních možností. Pelhřimovská radnice nedokáže najít způsob, jak poslat hokejistům dotační zálohu v zimním období, kdy většina letních sportů má přestávku.

Bezradnost koalice vyprovokovala opozici k aktivitě v podobě svolání pracovní skupiny. Přepracovat! – to je nové heslo pro sportovní zásady města Pelhřimova.

Tápání pelhřimovských politiků naráží na mnoho věcí, které jsou ve špatném nastavení: hokejový sportovní kroužek dostává stejný prostor jako hokejový sportovní klub. Na zimním stadionu má hokejový sportovní kroužek umístěnu reklamu, kterou sledují diváci sportovních akcí konkurenčního hokejového sportovního klubu.

Systém politické protekce udržuje hokejový kroužek při životě. Přístup radnice třeba při podání trestního oznámení na hospodaření hokejového klubu spolehlivě odehnal možné zájemce o sponzorování klubu. Výpadek ve sponzorování klubu je tak vlastně nepřímo způsobená škoda na hospodaření a dobré pověsti sportovního klubu.

Nový trend „spravedlivého přístupu ke všem“ zavedl do pelhřimovské politiky lidovecký místostarosta Josef Koch. Pomalá likvidace sportovního prostředí na zimním stadioně je vidět v absurdních zákazech i příkazech zaměstnanců městské firmy. Třeba v zákazu používat v prostorách zimního stadionu fotbalový míč, aby nebyl ohrožen provoz rolby na ledě.

Sportovní experimenty pelhřimovské radnice pomalu likvidují sportovní prostředí druholigového hokeje. Odliv sponzorů a partnerů klubu po podání trestního oznámení starostou města Františkem Kučerou (ČSSD) se dá tušit. Financování hokejových aktivit musí převzít město alespoň do doby, než se podaří obnovit normální sportovní prostředí ve městě.

Lidovci snad čekají na zásah z nebes nebo na zánik sportovního klubu. Aktivity pelhřimovské radnice směrem k druholigovému hokeji nejsou stále dostatečně viditelné. Hejtman Běhounek už naznačil „nutnost hodit hokeji záchranné lano“.  Rychlé řešení problémů sportovních problémů města Pelhřimov je v nedohlednu, místní politici o nich stále jen mluví na každém jednání Rady města nebo Zastupitelstva Pelhřimova.

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů