Střet zájmů: Zájem občanů moderně bydlet versus zájem úředníků Magistrátu

Na Kollárově ulici v Jihlavě je soubor panelových domů, které si vlastníci bytových jednotek koupili od města Jihlavy do soukromého vlastnictví.

Magistrát města Jihlavy zřídil Útvar městského architekta se snaží obyvatelům Kollárovy ulice vnutit vlastní představu o tom, jak bude soukromý dům vypadat.

Kollárova ulice je tak prvním viditelným případem střetu zájmů obyvatel města na moderním bydlení versus zájem úředníků udržet vzhled sídlištní lokality v podobě minulého století.

Obyvatelům Kollárovy ulice hrozí vznik škody v podobě ztráty dotace na zateplení domu. Kladné stanovisko Magistrátu vzhledem k úřednímu postoji Útvaru městského architekta nejspíše nedostanou.

Radní i zastupitelé města mohou celou ovlivnit celou kauzu svým aktivním postojem. Primátorka Karolína Koubová chce v celém sporu vystupovat v roli rozhodčí.

Zájem občanů je tak v ostrém střetu se zájmy úředníků Magistrátu na zachování původního vzhledu jihlavských sídlišť. Krajské město má zhruba šest sídlišť u kterých lze očekávat podobné střety zájmů obyvatel a úředníků o podobu bytových domů.

Postoj úředníků Magistrátu k revitalizaci bytových domů může ovlivnit i chuť obyvatel bydlet v bytových domech Jihlavy.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů