Svět kostiček ukazuje malým i velkým „jak si dobře hrát“

Také na Vysočinu do Světlé nad Sázavou zavítala putovní výstava exponátů sestavených z kostiček dětských stavebnic LEGO a SEVA pod názvem Svět kostiček. Autorem výstavy je čtvrtý největší sběratel Lega v České republice Petr Šimr, který pro návštěvníky výstavy chystá i komentovanou prohlídku. Výstava je ve Světlé nad Sázavou přístupná celé léto až do začátku září.

Historie těchto kostiček se začíná datovat už v roce 1932, kdy vznikají první stavebnice v dílně truhláře H. C. Christiansena, který vyráběl dřevěné hračky.

Název vnikl z dánské věty lag godt, česky „hraj si dobře“. Od roku 1947 začala firma vyrábět hračky z plastu a o dva roky později vyrobila první kostičky spojované nízkými kruhovými výstupky. Roku 1958 firma konečně našla vhodný plast a celý systém si dala patentovat. V roce 1969 přišel na svět systém Duplo pro menší děti s dvojnásobným modulem kostek. O deset let později začal výrobce své stavebnice doplňovat miniaturními stylizovanými figurkami, které se dají ke kostkám standardním způsobem připevnit.

Projekty unikátních putovních výstav exponátů sestavených z kostiček stavebnic LEGO® a SEVA® pod názvem Svět kostiček® jsou pro regionální instituce jako muzea, hrady, zámky a soukromý sektor individuálně navrženy, sestaveny a realizovány, „na míru“ – dle požadavků, prostorových možností, velikostí expozičních ploch a dalších důležitých kritérií každé instituce, která si s časovým předstihem rezervuje termíny k přípravě a realizaci výstavy.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů