Žďár nad Sázavou Archiv
Hedvičák (ANO): Na hřbitově Jamská už nedovolíme pohřbít nikdy nikoho!

Bez data a bez podpisu! Pozůstalé majitele hrobových míst na hřbitově Jamská velmi rozzlobila strohá úřední forma, jakou jim místostarosta města Žďáru nad Sázavou Jaroslav Hedvičák (ANO) sděluje současnou situaci na hřbitově Jamská. Znění dopisu místostarosty Hedvičáka
Česká televize zvažuje zrušení natáčení „Černých ovcí“ ze hřbitova se zákazem pohřbívání

Obyvatelé Žďáru nad Sázavou jsou nemile zaskočeni zprávou o zvažovaném zrušení avizované reportáže pro pořad „Černé ovce“ ze hřbitova Jamská. Reportáž se měla týkat omezení pohřbívání do rodinných hrobů z hygienických důvodů. Natáčení pořadu se mělo konat
(DOKUMENT) PROHLÁŠENÍ OBČANŮ POŠKOZENÝCH ZÁKAZEM POHŘBÍVÁNÍ NA HŘBITOVĚ JAMSKÁ VE ŽĎÁRU NAD SÁZAVOU

My, poškození občané a nájemci hrobových míst hřbitova Jamská ve Žďáře nad Sázavou (je nás přes 1400) protestujeme proti postupu města Žďár nad Sázavou (ZR), které jako provozovatel veřejnýchpohřebišť provedlo bezprecedentní krok, že na více jak 80%
VÍME PRVNÍ: Zpožděná rekonstrukce Vysocké ulice ve Žďáru nad Sázavou konečně začala

Dlouho očekávaná rekonstrukce Vysocké ulice a sousedícího mostu včetně kruhové křižovatky na Studentské ve Žďáru nad Sázavou se konečně začne realizovat. Plánovanou investici města, kraje a SVAKu za víc než 100 milionů korun zpozdilo odvolání jedné ze
Žďár nad Sázavou chce ušetřit poplatky státu za uložení odpadu, označí popelnice obyvatel

Změny státní legislativy se promítnou i do odpadového hospodářství Žďáru nad Sázavou. Právní předpisy stanovují, že ten, kdo ukládá odpad na skládku (v případě odpadu z domácností je povinnou osobou obec), je povinen hradit poplatek za uložení
(VIDEO) Občané zpochybňují omezení pohřbívání na hřbitově Jamská ve Žďáru nad Sázavou

Město Žďár nad Sázavou je provozovatelem tří veřejných pohřebišť (hřbitov na ul. Jamská,urnový háj na ul. Horní a nový hřbitov na Zelené hoře). Provozovat pohřebiště musí postupovatv souladu s platnou legislativou. Část svých povinností město převedlo na
