Tajemství architektonické soutěže o zimák: Je to přes miliardu?

Vedení města Jihlavy uvalilo další informační embargo: Tentokrát na informace o výsledku architektonické soutěže na přestavbu Horáckého zimního stadionu. Většina předložených soutěžních návrhů je údajně přes miliardu korun. Miliarda korun je zhruba roční rozpočet krajského města.

Komunikační experti primátorky Karolíny Koubové teď hledají způsob, jak nepříjemnou pravdu o výsledcích architektonické soutěže sdělit občanům města v co nejoptimističtějším vyznění.

Jeden ze starších návrhů na rekonstrukci Horáckého zimního stadionu

Kromě nákladů na výstavbu je třeba připočítat i další náklady spojené s mobilní hokejovou halou, přestavbou parkoviště pod malým zimáčkem na šatny mládeže se sprchami a další náklady. Bude to dražší než se čekalo a zřejmě i mimo očekávané výdaje města.

Náklady na architektonickou soutěž jsou v částce kolem osmi milionů korun. Tyhle peníze už radnice utratila za nové plány na přestavbu zimního stadionu. Radnice za ně získává určité představy architektů, jak by mohla nová hala vypadat. Teď přijde na řadu sestavování rozpočtu na připravovanou přestavbu zimního stadionu. Sestavování rozpočtu města ve střednědobém výhledu tak bude muset počítat s většími výdaji na přestavbu zimního stadionu než se doposud čekalo.

Přesné informace o současné situaci opět nechce vedení města poskytovat. Přestavba zimního stadionu vypadá jako stejně velký nebo i větší problém jakým je dokončení převzetí vodárenského majetku města.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů